Tomasz Słowiński, [Czarny]

 

Rok urodzenia: b/d
Praca w pismach: Secret Service (1999)
Stanowisko: redaktor
Inne pseudonimy: brak

 

Tomasz [Czarny] Słowiński Tomasz [Czarny] Słowiński - autor tekstów, redaktor Secret Service. Współpracował z SS-em (noszącym ówcześnie tymczasowo nazwę New S Service) przez dwa numery (NSS 73 z 11/1999 - NSS 74 z 12/1999). W czasie krótkiej obecności w magazynie Waldemara Nowaka najbardziej wsławił się tym, że splagiatował recenzję Warcraft 2: Battle.net Edition, autorstwa Michała [Joela] Zacharzewskiego z serwisu Strefa Gier.
W "Przeciekach" w nr 79 z 5/2000 czytamy: Plagiat. Z przykrością informujemy, że w numerze NSS'74 red. Tomasz Słowiński podczas pisania recenzji dopuścił sie plagiatu, wkorzystując obszerne fragmenty autorstwa Joela. Myślę, że najlepiej, bym oddał głos samemu zainteresowanemu: "Podczas pisania recenzji Warcraft 2: Battle.net Edition posłużyłem się cytatami z serwisu internetowego o grach (Strefa Gier http://gry.wp.pl), nie podając jednak źródła i nie dopełniając w ten sposób praw autorskich, za chciałbym serdecznie przeprosić autora tego tekstu oraz twórców serwisu. Czarny".
Biorąc pod uwagę fakt, że autora plagiatu od pół roku nie było już w redakcji, wydaje się wątpliwe, by to on był autorem przeprosin.

  

Spis artykułów: brakPowrót na stronę główną Powrót do spisu autorów Powrót na górę strony