Tomasz Przyjemski, [Dixie]

 

Rok urodzenia: 1974
Praca w pismach: Top Secret (1994-1996), Reset (1997-1998), Gambler, Secret Service
Stanowisko: redaktor
Inne pseudonimy: brak

 

Tomasz [Dixie] Przyjemski Tomasz [Dixie] Przyjemski - dziennikarz, redaktor pism komputerowych i o grach. W prasie branżowej od 1992 roku. Pisał do kilku periodyków growych, specjalizując się w temacie przygodówek. Najdłużej współpracował z Top Secret (TS 24 z 3/1994 - TS 54 z 9/1996), do którego sprowadził go Łukasz [Luke] Czekajewski, oraz z Resetem (Reset 1 z 5/1997 - Reset 20 z 12/1998). Miał swoje epizody również w Gamblerze i Secret Service.

Pod Pod koniec 1998 roku Tomasz Przyjemski zakończył działalność w prasie o grach. Został zatrudniony w Axel Springer Polska (obecnie Ringier Axel Springer Polska), gdzie zajmował różne stanowiska: dziennikarza w dziale software w czasopiśmie Komputer Świat, redaktor naczelny i kierownik projektu w serwisach nowych technologii, a także kierownik projektu serwisów studenckich, komputerowych i gamingowych. Po wykupie pakietu większościowego akcji Grupy ITI (właściciela Onet.pl) przez Ringier Axel Springer Polska, od sierpnia 2013 roku Tomasz zarządza projektami w grupie Onet.pl.

Tomasz Przyjemski w Komputer Świat w 2009 r.Niezależnie od pracy w Ringier Axel Springer Polska, Tomasz Przyjemski był twórcą sklepu internetowego imperiumbrydza.pl, którym zarządzał przez 7 lat (2006-2013). Jako autor tekstów z branżą gier obecnie utrzymuje sporadyczne kontakty, publikając artykuły w serwisach o grach np. Gamezilla,pl. Wcześniej, jeszcze w latach 90-tych, był dziennikarzem popularnego programu telewizyjnego o grach - Escape. Program, którego pomysłodawcą był Emil [Emilus] Leszczyński, emitowany był w latach 1996-1998 na antenie telewizji Polonia 1 i mimo ograniczonego zasięgu cieszył się ogromną popularnością. Warto zaznaczyć, że teksty czytał znany polski lektor Tomasz Knapik.

Tomasz Przyjemski jest absolwentem warszawskich wyższych uczelni: Uniwersytetu Warszawskiego, Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami, Wyższej Szkoły Zarządzania, Szkoły Głównej Handlowej, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

  

Galeria:

Ekipa Resetu w 1997 roku. Drugi z lewej: Dixie
  

Spis artykułów: brak

Powrót na stronę główną Powrót do spisu autorów Powrót na górę strony