Sergiusz Piotrowski

 

Rok urodzenia: 1958
Praca w pismach: Bajtek (1987-1989), Komputer (1987-1988)
Stanowisko: redaktor

Sergiusz Piotrowski Sergiusz Piotrowski - dzienikarz, redaktor czasopism komputerowych. Z prasą komputerową związany od drugiej połowy lat 80-tych, kiedy to nawiązał równoległą współpracę z Bajtkiem (od nr 1/1987) i Komputerem (od nr 12/1987). W Bajtku pisywał do Klanu Atari. Jest współautorem m.in. cyklu "Tajemnice Atari", w którym wspólnie z Tomaszem Mazurem zamieszczali sztuczki, triki i podpowiedzi umożliwiające ukończenie szczególnie trudnych gier. Sergiusz brał również udział w pracach nad obydwoma dodatkami specjalnymi do Bajtka: Tylko o Atari. W Komputerze natomiast, znowu we współpracy z Tomaszem Mazurem, przygotowali zawartość dodatku specjalnego 44 gry na Atari. Zeszyt ten, wydany w grudniu 1987 roku, to, obok "bajtkowego" dodatku 7 wspaniałych gier, pierwsze polskie pismo traktujące wyłącznie o grach.

Świat Atari nr 1/1992 W pierwszej połowie lat 90-tych Sergiusz Piotrowski przeprowadzał różne badania i analizy rynku komputerowego w Polsce. W tym okresie współpracował z Computerworld, magazynem zajmującym się technologiami informatycznymi i zarządzaniem. Kolejne lata to już praca niezwiązana z prasą komputerową. Po okresie zatrudnienia w firmach Look Model Management Sp. z o.o. i Look Management Sp. z o.o., od 2004 roku Sergiusz Piotrowski prowadzi Agencję Reklamową A1. Jest to firma typu full service, zajmująca się kompleksową realizacją różnorodnych działań marketingowych, przy użyciu własnych specjalistów od event marketingu, planowania, strategii, fotografii i grafiki komputerowej.

 

Komputer - Dodatek Specjalny: 44 gry na Atari Ciekawostka: W trakcie dyskusji na Pixel Heaven 2014 o początkach rynku dystrybucji gier w Polsce, Tomasz Mazur opowiadał o kulisach tworzenia dodatku specjalnego do Komputera pt. 44 gry na Atari. Otóż okazało się, że on i Sergiusz Piotrowski dostali tylko trzy dni na przygotowanie zawartości numeru! Zadanie było karkołomne, ponieważ w tamtych czasach nie było oryginalnych gier i instrukcji do nich. W związku z tym fabułę każdego tytułu trzeba było wymyślać "od zera". Gry były do siebie bardzo podobne i po jakimś czasie obu autorom zaczęło brakować pomysłów. Ostatecznie udało się jakoś przygotować zawartość numeru, a efekt okazał się więcej niż zadowolający.

 

Spis artykułów:
Wszystkie opisy gier w piśmie Komputer: Dodatek Specjalny - 44 gry na Atari (12/1987), napisane wspólnie z Tomaszem Mazurem, tj.
Abracadabra
Action Biker
Archon
Astro Chase
Behind Jaggi Lines
Blue Max
Boulder Dash
Bruce Lee
Captain Beeble
Captain Cosmo
Captain Sticky's Gold
Capture the Flag
Chop Suey
Clowns and Balloons
Computer War
Creature Creator
Crystal Castles
Donkey Kong
Drop Zone
Eidolon, the
Fire Chief
Fortress
Getaway!
Ghostbusters
Great American Cross-Country Road Race, the
Gyrrus
H.E.R.O.
Jet Set Willy
Kissin' Kousins
Last V8, the
Lode Runner
Mankala
Montezuma's Revenge
Murder on the Zinderneuf
Ninja
One Man and his Droid
Pharaon's Curse
Pitfall II: Lost Caverns
Pitstop
Spare Change
Starquake
Submarine Commander
Whistler's Brother
ZorroPowrót na stronę główną Powrót do spisu autorów Powrót na górę strony