Konrad Olszewski, [CSL]

 

Praca w pismach: Top Secret (1991-1992), Secret Service (1993)
Stanowisko: redaktor

Opis: Konrad [CSL] Olszewski - redaktor pism o grach, programista, hacker i cracker. Był członkiem pierwszych składów redakcyjnych pism Top Secret (TS 05 - TS 09) i Secret Service (SS 01 - SS 08).

Wywiad z CSL-em w Gamblerze 0/93 - wstęp Oprócz pracy w prasie growej, Konrad Olszewski zajmował też się hackingiem, crackingiem oraz działał na demoscenie. Na początku lat 90-tych, wspólnie m.in. z Andrzejem G. [Juniorem] Bacińskim, redagował magazyn dyskowy Hacker's Junior Magazine. Duży rozgłos zyskał przeprowadzony z nim wywiad w "zerowym" numerze Gamblera z grudnia 1993 roku. CSL został w nim przedstawiony jako czołowy polski hacker, a on sam bez skrępowania opowiadał o metodach łamania zabezpieczeń w programach i czerpaniu z tego profitów. Artykuł wywołał na łamach Gamblera dyskusję, w której udział wzięli m.in. członkowie stowarzyszeń i towarzystw informatycznych, programiści oraz dystrybutorzy oprogramowania. Generalnie działalność CSL-a doceniono pod kątem umiejętności technicznych, skrytykowano jednak jako moralnie naganną, nazywając ją wprost "złodziejstwem"".

Po zakończeniu pracy w prasie growej Konrad Olszewski pracował przez pewien okres w CD Projekt. W 1998 roku założył firmę CSL (Computer & System Limited), działajacą w branży informatycznej. W ostatnich latach zarządzał spółką eTop, zajmującą się usługami telekomunikacyjnymi i internetowymi.

 

Spis artykułów:

Powrót na stronę główną Powrót do spisu autorów Powrót na górę strony