Jacek Marczewski, [User Jama]

 

Praca w pismach: Top Secret (1993), Secret Service (1993-1997, 2014), Reset (1997), Pixel (2015-obecnie)
Stanowisko: redaktor, redaktor naczelny (Reset nr 1 z 5/1997 - nr 8 z 12/1997)
Inne pseudonimy: Kostia Jamow

Jacek [User Jama] Marczewski Jacek [User Jama] Marczewski - autor tekstów, redaktor czasopism o grach, redaktor naczelny Resetu . Debiutował w Top Secret na początku 1993 roku. w numerze 14 ukazał się jego pierwszy tekst - opis przejścia gry "Police Quest III". Był członkiem "Zepsołu" Marcina [Borka] Borkowskiego formalnie przez pięć numerów (TS 16 - TS 20). W tym okresie prowadził również w Warszawie BBS.

Wiosną 1993 roku Jacek Marczewski przeniósł się do nowopowstałego magazynu Secret Service, w którym spędził w sumie cztery lata (SS 01 - SS 44). W tym okresie dał się poznać jako wytrawny specjalista od przygodówek. Na początku 1997 roku odszedł jednak wraz z grupą redaktorów (m.in. z Piotrem [Miczem] Mańkowskim, Dariuszem [Bergerem] Góralskim i Piotrem [Peyotlem] Jankowskim) z pisma, by wziąć udział w realizacji nowego periodyku growego - Resetu.

Jacek [User Jama] Marczewski w 1997 r. Reset, którego nazwę wymyślił właśnie User Jama, powstał po auspicjami wydawnictwa ZPR Express Sp. z o.o. Pierwszy numer pojawił sie w maju 1997 roku. Jacek Marczewski przez osiem pierwszych numerów (maj-grudzień 1997 r.) pełnił w nim funkcję redaktora naczelnego. W listopadzie 1997 został jednak zwolniony i opuścił redakcję.

W 2014 roku Jacek Marczewski pojawił się w szeregach reaktywowanego Secret Service. Pismo po zaledwie dwóch numerach zakończyło działalność, lecz większość redakcji (wraz z Userem Jamą) kontynuowało współpracę. W efekcie na początku 2015 roku pojawił się nowy magazyn Pixel, w którym Jacek pisze do dziś. Oprócz recenzowania gier i publicystyki prowadzi rubrykę dedykowaną tematyce kosmosu. Corocznie bierze też udział w imprezie Pixel Heaven, organizowanej corocznie przez wydawcę Pixela od 2013 roku. Jego teksty można ponadto znaleźć na portalu http://tunguska.pl, gdzie jest zastępcą redaktora naczelnego.

 

Poniżej przedstawiona jest ankieta personalna z 1996 r. (Kompendium 1), przeprowadzona z Jackiem [User Jamą] Marczewskim:

Jacek [User Jama] Marczewski - zdjęcie dowodowe Ksywka/ksywki: User Jama, Kostia Jamow
Imię i nazwisko: Jacek Marczewski
Specjalizacja: przygodówki, sprzęt
Ulubiony typ gier: przygodówki, RPG
Ukochany tytuł: Bloodnet
Czas współpracy z gazetą: od samego początku
Rodzaj czytanej literatury: sf
Ulubione książki: Dick, Howard, Sapkowski, Lem
Ulubione filmy: nieśmiertelny Indiana Jones
The Best film i aktor: Harrison Ford
Muzyka jakiej słucham: zależnie od nastroju
Hobby, zainteresowania: brzdąkanie na gitarze
Mój typ kobiety: blondynka
Co mnie wkurza: politycy
Wzrost: 180 cm
Waga: 70 kg
Zwierzę hodowane w domu: królik miniaturka
Jak spędzam wolny czas: nie mam
Marzenie: skończyć studia w tym tysiącleciu
Mój pierwszy komputer: Timex 2068
Obecny sprzęt: 486 D4/100
Ulubione kreskówki: Asterix
Sporty, uprawiane/ulubionet: żeglarstwo

 

Galeria:

Ekipa Resetu w 1997 roku. Czwarty od lewej: User Jama
  

Spis artykułów: brak

Powrót na stronę główną Powrót do spisu autorów Powrót na górę strony