Piotr Lutostański, [Plexiglass]

 

Rok urodzenia: 1978
Praca w pismach: Secret Service (1993-1996)
Stanowisko: redaktor
Inne pseudonimy: Plexi

 

Piotr [Plexiglass] Lutostański Piotr [Plexiglass] Lutostański - redaktor prasy o grach, autor tekstów, brydżysta. Pierwszy artykuł opublikował w Secret Service nr 6 z 10/1993, a od kolejnego numeru pojawił się już w stopce redakcyjnej. Opisywał różne gatunki gier, niemniej specjalizował się w grach handlowych, które "[...] wywracał na lewą stronę i nie pozostawiał na nich suchej nitki", jak żartobliwie opisano w jubileuszowym, 50 numerze Secret Service. Czasopismo opuścił na początku 1996 roku (ostatni tekst w SS 31 z 1/1996), wkrótce rozpoczął studia i nie pojawił się już w żadnym innym periodyku o grach.

Po studiach Piotr Lutostański rozpoczął pracę zawodową. Początkowo pracował jako specjalista w Narodowym Banku Polskim (2003-2005). Od 2005 roku jest ekonomistą w kieleckiej spółce kapitałowej Columbus Prime. Jest też współautorem publikacji ekonomicznych z zakresu systemu emerytalnego, wydanych przez Instytut Badań nad Gospodarką Rybnkową / AXA (2010).

Piotr Lutostański na turnieju brydżowym Życiową pasją Piotra Lutostańskiego jest brydż sportowy. Jest Arcymistrzem Międzynarodowym w tej dyscyplinie i członkiem Polskiego Związku Brydża Sportowego. Od lat bierze udział w imprezach, mistrzostwach i turniejach brydżowych zarówno na arenie krajowej, jak i za granicą, osiągając wiele sukcesów (m.in. tytuły Mistrza Polski w różnych kategoriach).

Piotr Lutostański jest absolwentem Ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Spis artykułów: brakPowrót na stronę główną Powrót do spisu autorów Powrót na górę strony