Marek Lenarcik, [Baton]

 

Rok urodzenia: b/d
Praca w pismach: Secret Service (1998-1999), NEO (1998-1999)
Stanowisko: redaktor
Inne pseudonimy: dr Baton

 

Marek [Baton] Lenarcik Marek [Baton] Lenarcik - autor tekstów, redaktor pism o grach. Związany równolegle z dwoma periodykami wydawnictwa ProScript Sp. z o.o.: NEO i Secret Service. W NEO był częścią ekipy, która objęła magazyn po odejściu zespołu Marcina [Gulasha] Góreckiego. Oprócz opisywania gier na konsole, odpowiadał przez jakiś czas na listy czytelników. Współtworzył NEO aż do zamknięcia pisma jesienią 1999 roku (nr 7 z 7/1998 - nr 20 z 10/1999). W Secret Service pojawił się w numerze 60 z 9/1998, a od następnego wydania wszedł w skład redakcji. Ostatni tekst Batona pojawił się w SS 72 z 10/1999. Warto również odnotować jego udział w pracach nad dwoma kompendiami: New S Service: Kompendium 4 (1999) i Kompendium 2000 - Martinez i Przyjaciele (2000).

Marek Lenarcik - Tajski epizod z dreszczykiemPo odejściu z prasy growej, Marek Lenarcik, poza udziałem w pracach nad kompendium Martineza, przez kilka lat pisał do serwisów Internetowych, (np. www.computerworld.pl), a także do prasy krajowej (Polska The Times, Playboy) i zagranicznej (The Washington Times). Po ukończeniu studiów, w kwietniu 2006 roku wyjechał do Dublina (Irlandia) i zatrudnił się w firmie Accenture. Po 3,5 roku pracy w Irlandii podjął decyzję o wyjeździe do Azji. W latach 2009-2011 pracował w Tajlandii na uniwersytecie w Bangkoku jako nauczyciel języka angielskiego. Następnie pracował w Kuala Lumpur (Malezja), organizował ekspedycje po Azji Południowowschodniej (Laos, Kambodża, Singapur, Indonezja, Timor-Leste) i Ameryce Południowej (Brazylia, Ekwador, Kolumbia). Od lutego 2012 mieszka w Rangunie (Birma), pracując obecnie w grupie Tint Tint Myanmar, w branży turystycznej.

W roku 2012, nakładem wydawnictwa Bezdroża, ukazała się książka Marka Lenarcika pt. Tajski epizod z dreszczykiem, w której opisuje swoje wrażenia z pobytu w Tajlandii. Autor planuje również wydanie kolejnej książki, która na obecnym etapie nosi roboczy tytuł In Burma.

Marek Lenarcik jest absolwentem nauk politycznych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz filozofii w Trinity College w Dublinie, Irlandia.

  

Spis artykułów: brakPowrót na stronę główną Powrót do spisu autorów Powrót na górę strony