Robert Korzeniewski, [Mr. Root]

 

Rok urodzenia: 1970
Praca w pismach: Amiga Magazyn (1992-1996), Gambler (1995), Secret Service (1995-2000)
Stanowisko: redaktor
Inne pseudonimy: brak

 

Robert [Mr. Root] Korzeniewski Robert [Mr. Root] Korzeniewski - autor tekstów, redaktor czasopism o grach, miłośnik Amigi, mangi i muzyki klubowej. Pierwsze teksty w branży komputerowej zaczął drukować w w drugiej połowie 1992 roku w Amiga Magazyn, z którym to pismem związany był prawie od początku jego istnienia. W prasie growej zadebiutował 3 lata później. Najpierw opublikował tekst o mandze w Gamblerze nr 2/95, by pod koniec 1995 roku złączyć się na stałe z Secret Service. W piśmie, poza opisywaniem gier, założył i prowadził kącik mangowy "Manga Room". W jubileuszowym, 50-tym numerze Secret Service, tak został opisany: "Ojciec chrzestny mangi w Polsce. Wtłoczył ją też na łamy SS. Zacięty Amigowiec, wciąż upgrade'uje swoją czterytysiączkę (ostatnio do Macintosha). Gra niewiele, ale wszystkich zaraża pasją do anime i zwariowanymi pomysłami. Na jego wyglądzie odcisnęła piętno anime - ewolucja i coraz bardziej przypomina Tenchiego. Ludzi pamięta jedynie z twarzy; kiedy trzeba, jest bardzo pomocny." Z Secret Service współpracował do początków 2000 roku (SS 76).

Robert [Mr. Root] KorzeniewskiZamiłowanie Roberta Korzeniewskiego do mangi i anime skutkowało jego dużą aktywnością w tym obszarze. Japońskie filmy rysunkowe i komiksy były w latach 90-tych mało znane w Polsce. Mr. Rootowi przypadła rola propagatora tego typu sztuki. Stąd jego Manga Room, zorganizowany w warszawskiej Stodole podczas imprez Intel Outside, stąd jego czynne uczestnictwo w konwentach miłośników mangi, a także udział we współtworzeniu magazynu Animegaido. Ponadto, w 1996 roku założył wraz z Waldemarem Nowakiem firmę Planet Manga, zajmującą się dystrybucją kaset VHS z anime oraz sprzedażą gadżetów związanych z mangą.

Po opuszczeniu Secret Service w 2000 roku, Robert [Mr. Root] Korzeniewski zakończył swoją przygodę z branżą gier, a zajął się innym hobby, jakim jest muzyka. Będąc fanem gatunku house, zaczął tworzyć muzykę klubową. Pisywał także do prasy muzycznej (Estrada i Studio, DJ Magazyn) oraz zaczął występować jako discjockey. Obecnie, od wielu już lat jest producentem muzycznym i właścicielem studia nagraniowego "Over30 Studio". Występuje zarówno w kraju, jak i za granicą (szczególnie w Wielkiej Brytanii), używając pseudonimu artystycznego "DJ Mr. Root". Jest także menadżerem muzycznym w warszawskim klubie Bank Club.

Prywatnie, od 2012 roku Robert Korzeniewski jest mężem aktorki i piosenkarki Moniki Jarosińskiej.

 

Poniżej przedstawiona jest ankieta personalna z 1996 r. (Kompendium 1), przeprowadzona z Robertem [Mr. Rootem] Korzeniewskim:

Robert [Mr. Root] Korzeniewski Ksywka/ksywki: Mr. Root
Imię i nazwisko: Robert Korzeniewski
Specjalizacja: anime / manga
Ulubiony typ gier: wyścigi samnochodowe
Ukochany tytuł: Ridge Racer, Test Drive
Czas współpracy z gazetą: od SS'29
Rodzaj czytanej literatury: sf, manga
Ulubione książki: Cieplarnia - Brian Aldiss
Ulubione filmy: wszystkie anime Urusei Yatsura
The Best film i aktor: Harrison Ford
Muzyka jakiej słucham: techno
Hobby, zainteresowania: Amiga, manga, anime
Mój typ kobiety: taka, jak moja żona
Co mnie wkurza: wolni kierowcy jadący lewym pasem
Wzrost: 192 cm
Waga: 80 kg
Zwierzę hodowane w domu: pies - ratlerek
Jak spędzam wolny czas: siedzę przed TV
Marzenie: pojechać do Japonii i do USA
Mój pierwszy komputer: Spectrum +
Obecny sprzęt: Amiga 3000T
Ulubione kreskówki: tylko anime
Sporty, uprawiane/ulubionet: pływanie, szybka jazda

 

Galeria:

Mr. Root w 1997 roku Konwent "Świat Mangi" - Gdynia 1998
Od lewej: Shin Yosuda, Mr. Root, Pegaz Ass, Kodashi
Mr. Root na konwencie fanów mangi i anime w 1998 roku Mr. Root poleca piwo Yebisu w Japonii w 1999 roku Mr. Root w Japonii w 1999 roku
  

Spis artykułów: brakPowrót na stronę główną Powrót do spisu autorów Powrót na górę strony