Karol Klepacz, [Reset]

 

Praca w pismach: Top Secret (1991-1993), Świat Atari (1992-1994), Atari Magazyn (1993-1994), Gry Komputerowe (1998-2000)
Stanowisko: redaktor
Inne pseudonimy: brak

 

Karol [Reset] Klepacz Karol [Reset] Klepacz - redaktor, autor tekstów. Senior wśród społeczności redaktorskiej. Współpracownik Top Secret w latach 1991-1993 (od nr 4 do 15). Publikował zarówno w pierwszym Top Secrecie prowadzonym przez Marcina Przasnyskiego, jak i w drugim - pod redakcją Marcina Borkowskiego. W międzyczasie pisał także do Atari Magazyn i Świata Atari (założonego przez Tomasza Mazura). Pod koniec lat 90-tych współpracował z Grami Komputerowymi wydawnictwa C.G.S. Computer Studio. Nie specjalizował się w konkretnym gatunku gier, choć szczególnie często opisywał symulatory.

Karol Klepacz zmarł 08.02.2000 roku. We wstępniaku do nr 3/00 Gier Komputerowych napisano: "Na koniec, bardzo smutna wiadomość. Zmarł wieloletni współpracownik Gier Komputerowych, Karol Klepacz podpisujący się pseudonimem "Reset". Był człowiekiem niezwykłym i nietuzinkowym. Dysponował olbrzymią wiedzą i doświadczeniem z zakresu komputerowej rozrywki. Wcześniej jego recenzje ukazywały się w legendarnym już "Top Secret", a potem "Świat Atari", "Atari Magazyn" i "Gambler". Jego nagła i niespodziewana śmierć okryła smutkiem całą redakcję i ukazała nam z całą bezwzględnością kruchość ludzkiego istnienia. Można bowiem uśmiercać setki, a nawet tysiące wirtualnych wojowników, niszczyć całe miasta i populacje, ale zawsze mamy świadomość, że można to wszystko przywrócić do stanu powszedniego, ponownie uruchomiając grę. Niestety życie ludzkie, to nie gra i taka możliwość nie istnieje. Wierzymy jednak, że "Reset" tak naprawdę nie odszedł, a będzie z nami tak długo, jak długo pamięć o nim pozostanie w nas. Cześć jego pamięci!"

 

Spis artykułów: brak

Powrót na stronę główną Powrót do spisu autorów Powrót na górę strony