Kamil Kacperak, [Kynes]

 

Rok urodzenia: 1978
Praca w pismach: New S Service (2000)
Stanowisko: redaktor
Inne pseudonimy: b/d

 

Kamil [Kynes] Kacperak Kamil [Kynes] Kacperak - autor tekstów, recenzent i felietonista, redaktor czasopisma o grach New S Service. W prasie komputerowej zadebiutował w styczniu 2000 roku, publikując pierwszy tekst w NSS 75. Magazyn ten, wydawany przez ProScript, to w rzeczywistości Secret Service, który przez jakiś czas z powodów prawnych musiał ukazywać się pod zmienioną nazwą. Od NSS 77 Kynes trafił do stopki redakcyjnej. Specjalizował się głównie w symulatorach i RPG, pisał też do kącika multimedialnego. Ostatni jego tekst pojawił się na łamach New S Service nr 80 z 6/2000. Po odejściu z pisma nie nawiązał już współpracy z żadnym innym periodykiem o grach, pisywał za to do e-zina Załoga G, w którym w latach 2000-2002 piastował funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

logo wczestochowie.pl Zawodowo Kamil Kacperak związany jest z poligrafią i grafiką. Jeszcze przed przejściem do ProScriptu, w latach 1998-1999 pracował jako grafik komputerowy w firmie Komozja S.A., producenta ozdób choinkowych. Po odejściu z New S Service przez kolejne lata bywał zatrudniany w charakterze grafika i Operatora DTP zarówno w rodzinnej Częstochowie, jak i w Warszawie. Przewijał się przez kolejne firmy: Render Studio (2000-2003), FX System (2004-2009) i STI S.A./EvoPress Sp. z o.o. (2011-2013). W tym ostatnim podmiocie pracował także jako sekretarz redakcji i dziennikarz należącego doń serwisu informacyjnego wCzestochowie.pl. Poza wymienioną wyżej ścieżką zawodową, Kamil dwukrotnie zakładał własny interes: po raz pierwszy w latach 2009-2011 (Modne Dziecko), po raz drugi w latach od 2017 do chwili obecnej (Twinsart). Świadczy również usługi graficzne i poligraficzne jako freelancer zewnętrznym podmiotom. Ma na koncie również zlecenia na beta-testy polskich lokalizacji gier dla Cenegi i Play-It.

Kamil Kacperak jest miłośnikiem fantastyki. W latach 2000 był członkiem wielu klubów i stowarzyszeń, jak Częstochowskiego Klubu Miłośników Fantastyki i Gier Fabularnych "Tuatha Dé Danann", Śląskiego Klubu Fantastyki, F-Art czy serwisu Gildia.pl. Organizował i koordynował szerego zlotów i konwentów fantastycznych, np. Częstochowskie Dni Fantastyki (2004-2005), Drugi Częstochowski Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki CZEKON (2005), konwent fantastyczny BUNKIER w Częstochowie (2006) itd.

Kamil Kacperak jest absolwentem Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

 

Poniżej przedstawiona jest ankieta personalna z 2000 r., przeprowadzona z Kamilem [Kynesem] Kacperakiem w New S Service nr 77 z 3/00:

Kamil [Kynes] Kacperak w 2000 roku Ksywka: Kynes
Wiek: 21 lat
Wzrost: 180 cm
Waga: 70 kg
Specjalizacja: symulatory
Ulubione typy gier: to, co wyżej, oraz RPG
Ukochane tytuły gierkowe: Wing Commander-y, Descent Freespace, Flight Unlimited etc.
Najlepsza gra: Freespace? - trudno powiedzieć...
Czas współpracy z redakcją: chyba miesiąc
Rodzaj czytanej literatury: SF, klasyka
Ulubione książki: "Dune" Franka Herberta, "Władca Pierścieni" J.R.R. Tolkiena, "Mdłości" J.P. Sartre'a etc.
Ulubione filmy: "Adwokat Diabła", "12 Małp", dzieła Kubricka, dzieła Ridleya Scotta etc.
Ulubiony aktor/aktorka: dobry/dobra
Ulubione kreskówki: "Krowa i Kurczak"
Jakiej muzyki słucham: muzyka filmowa, Nick Cave, Dead Can Dance, Moonspell, Therion, folk etc.
Ulubiona płyta: trudno powiedzieć, do wielu wracam
Hobby, zainteresowania: samoloty, fantastyka, RPG, dyskusje przy "pifku"
Mój typ kobiety: Monika G.
Co sprawia mi przyjemność: games, sex & NSS :)
Co mnie wkurza: trudne pytania :) i POLITYCY
Sporty uprawiane: jazda konna
Zwierzątko domowe: żywe? nie mam
Jak spędzam wolny czas: czasem śpię
Marzenie: pilotować jakąś maszynkę, której jeszcze nie opracowano nawet w NASA
Mój pierwszy komputer: ZX Spectrum 80
Obecny sprzęt: P 233 MMX 64 MB + dodatki

  

Spis artykułów: brakPowrót na stronę główną Powrót do spisu autorów Powrót na górę strony