Jacek Ilczuk

 

Rok urodzenia: 1967
Praca w pismach: Świat Gier Komputerowych (1993), Gambler (1993-1999)
Stanowisko: redaktor, webmaster
Inne pseudonimy: b/d

 

Jacek Ilczuk Jacek Ilczuk - autor tekstów, redaktor czasopism o grach komputerowych. Miłośnik szachów i specjalista od strategii. Rozrywką komputerową zainteresował się po ukończeniu szkoły średniej. W 1992 roku przetłumaczył z angielskiego tekst dla Mirosława Domosuda, który właśnie zakładał Świat Gier Komputerowych. Tekst się spodobał i Jacek dołączył do grona współpracowników pisma. Publikował swoje teksty od nr 1/1993 do 7-8/1993. Następnie zdecydował się przejść za Mirosławem Domosudem do Gamblera, gdyż, jak twierdził, w Świecie Gier Komputerowych niemiłosiernie cięto mu teksty. W "piśmie elektronicznych szulerów" zadebiutował już w numerze "zerowym" (12/1993) i pisał przez kolejne 6 lat. Warto zaznaczyć, że Jacek Ilczuk jest jednym z nielicznych (jeśli nie jedynym) współpracowników Gamblera, który był w nim od początku do końca (73 numery). Przez pewien okres zajmował się nie tylko tekstami, ale również stroną WWW - Gambler On-Line.

Jacek Ilczuk w 1998 W jubileuszowym, 50-ty numerze Gamblera (1/1998), Jacek Ilczuk tak został scharakteryzowany: "Stały współpracownik, z wykształcenia pedagog-polonista. W Gamblerze od dawien dawna, nasz wielki strateg. Utrzymuje się z pisania o grach i poświęca im większość swojego czasu. Jacek ma zamiłowanie do hardcorowych strategii, lubi też wszelkie symulatory fantastyczne - pisze o nich równie ciekawie i kompetentnie. Jego opisy nie mają sobie równych pod względem precyzji. Ile razy je czytam, wiem, że przegryzł się przez grę "do spodu" i nie ma ona dla niego żadnych tajemnic. Prawdziwy profesjonalista". Po upadku Gamblera w 1999 roku nie nawiązał współpracy z żadnym innym growym periodykiem.

książka Jacka Ilczuka Życiową pasją Jacka Ilczuka są szachy, którymi interesuje się od dzieciństwa. Jest członkiem Polskiego Związku Szachowego, mistrzem międzynarodowym w szachach korespondencyjnych i autorem programu szkolenia szachistów V, IV i III kategorii. Wspólnie z Krzysztofem Pańczykiem napisał także książkę o szachach pt. "Wariant klasyczny w Obronie Królewsko-Indyjskiej".

Jacek Ilczuk jest absolwentem Wyższej Szkoły Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach.

 

Spis artykułów:

1993
Lombard RAC Rally (opis, Gambler nr 1 - 12/1993)
Special Forces (opis, Gambler nr 1 - 12/1993)Powrót na stronę główną Powrót do spisu autorów Powrót na górę strony