Marcin Górecki, [Gulash]

 

Rok urodzenia: 1975
Praca w pismach: Secret Service (1994-1998), NEO (1997-1998), NEO Plus (1998-2013)
Stanowisko: redaktor (Secret Service), redaktor naczelny (NEO, NEO Plus))
Inne pseudonimy: Ash, Gul

 

Marcin [Gulash] Górecki Marcin [Gulash] Górecki (właściwie Marcin Kamil Górecki)- dziennikarz, autor tekstów, redaktor naczelny pism o grach. Przygodę z grami zaczął w wieku 7 lat. Na swoim pierwszym komputerze (ZX Spectrum) zagrywał się w takie tytuły jak: Robocop, Cybernoid, Knight Lore czy Laser Squad. Potem była przesiadka na kolejne platformy: PC i konsole.

Kiedy Marcin Górecki trafił na początku 1994 roku do Secret Service, dał się poznać jako wielki fan bijatyk i miłośnik konsol. W piśmie prowadził dział o mordobiciach Kombat Corner oraz kącik Gry & TV Konsole. Jego pseudonim - Gulash - wymyślił Bogdan [Wicik] Wiciński, z którym przez wiele lat się przyjaźnił i współpracował. W jubileuszowym, 50-tym numerze pisma tak został scharakteryzowany: "Gulash to po prostu Gulash. Kolejny człowiek instytucja. Stworzył mordobicia w umysłach setek tysięcy Polaków. Mimo długiego stażu wciąż jest napalony na wszystko, a przez to nieobliczalny. Miał pierwszego Gravisa w Polsce. Gdy tylko pojawiło się PlayStation, sprowadził je sobie z Japonii za 30 baniek. Na wieść o projekcie nowych polygonów w jakimś wschodnim mordobiciu, gotów przejechać 2000 mil po 3 screeny. [...]"

Gulash w 1996 r.Jesienią 1997 roku Marcin Górecki został oddelegowany do stworzenia nowego pisma konsolowego pod patronatem wydawcy Secret Service. W taki sposób powstało NEO, którego Gulash został redaktorem naczelnym. W kolejnym roku opuścił jednak z grupą autorów redakcję, by założyć własny magazyn konsolowy - NEO Plus (prawo do starej nazwy posiadał dotychczasowy wydawca Proscript Sp. z o.o.).

W marcu 2013 roku na stronie oficjalnej NEO Plus (www.neogo.pl) pojawił się komunikat: "Thank you for playing. Bardzo dziękuję za lata, które spędziliśmy razem ekscytując się nowymi konsolami, grami i zawirowaniami, w które obfituje ta najwspanialsza z branż. Praca nad kolejnymi numerami NEO Plus była zawsze pełna wyzwań, ale też i pasjonująca, a Wasze komentarze – także te krytyczne – czytane i zawsze brane pod uwagę. Staraliśmy się tworzyć taki magazyn, jaki sami chcielibyśmy czytać. Niestety, kolejny numer NEO Plus nie ukaże się. Za mną poważna – i niespodziewana – operacja, po której jeszcze dochodzę do siebie. Przede mną ponad pół roku mocno nadwyrężającej organizm terapii, a na końcu tej drogi kolejna wizyta na stole operacyjnym. Jeśli wszystko ułoży się pomyślnie, będę się starał, żeby NEO Plus w jakiejś formie powróciło. Walczę i wierzę – a Wy trzymajcie kciuki, naturalnie jeśli macie ochotę. Jeszcze raz dziękuję za wszystko i… no cóż, do przeczytania… Marcin Górecki ".

 

Poniżej przedstawiona jest ankieta personalna z 1996 r. (Kompendium 1), przeprowadzona z Marcinem [Gulashem] Góreckim:

Marcin [Gulash] Górecki - zdjęcie z legitymacji szkolnej z 1995 roku Ksywka/ksywki: Gulash, Ash, Gul
Imię i nazwisko: Marcin Kamil Górecki
Specjalizacja: mordobicia, konsole, VR
Ulubiony typ gier: mordobicia
Ukochany tytuł: MK, SSF2T, Tekken 2, VF 2
Czas współpracy z gazetą: od SS'06
Rodzaj czytanej literatury: sf, fantasy
Ulubione książki: Diuna, Wiedźmin, Władca Pierścieni
Ulubione filmy: Akira, Absolwent
The Best film i aktor: Komary Giganty - John Smith
Muzyka jakiej słucham: HipHop, Tekkno
Hobby, zainteresowania: kobiety, wino i śpiew
Mój typ kobiety: lekko ruda, piegowata, blada, piękna
Co mnie wkurza: klerykalizm
Wzrost: średni 172 cm (naprawdę 169 cm)
Waga: 70 kg
Zwierzę hodowane w domu: tchórzofretka, pratchawiec
Jak spędzam wolny czas: śpię, ucztuję, oglądam mangi
Marzenie: spotkać Ryu, pojechać do Japonii
Mój pierwszy komputer: Spectrum (gumiak)
Obecny sprzęt: P-90
Ulubione kreskówki: Simpsonowie, mangi
Sporty, uprawiane/ulubionet: skateboarding, karate

 

Galeria:

Martinez i Gulash na targach ECTS'95 w Londynie Gulash i mistrz snookera Steve Davis na targach ECTS'95 w Londynie
Gulash i Chris Roberts - twórca serii Wing Commander, na targach ECTS'95 w Londynie Ekipa Secret Service na targach ECTS'95 w Londynie: pierwszy z prawej Gulash
Gulash na premierze filmu Mortal Kombat w 1996 roku Redakcja Secret Service na premierze filmu Mortal Kombat w 1996 roku Drugi z lewej: Marcin [Gulash] Górecki
Gulasz i John Tobias - twórca serii Mortal Kombat, podczas targów E3 w 1997 roku. Gulash w 1997 roku
  

Spis artykułów: brak

Powrót na stronę główną Powrót do spisu autorów Powrót na górę strony