Michał Gołębiowski, [Miguel]

 

Rok urodzenia: b/d
Praca w pismach: Secret Service (1997-1999), NEO (1998-1999), GBMore (2003)
Stanowisko: redaktor
Inne pseudonimy: brak

 

Michał [Miguel] Gołębiowski Michał [Miguel] Gołębiowski - autor tekstów, redaktor czasopism o grach. Debiutował w Secret Service nr 46 z 05/1997 w kąciku Aloha! Internet!, a pięć miesięcy później pojawił się w stopce redakcyjnej. W magazynie, obok pisania tekstów, redagował wspomnianą rubrykę Aloha! Internet!. W jubileuszowym, 50-tym numerze Secret Service tak został scharakteryzowany: "Niepozorny fan heavy-metalu, DIABLO, śmiercionośnych klimatów oraz Internetu. Nie wiadomo nawet, czy jest S-M. Szybciej pisze niż mówi". Ostatni tekst Miguela pojawił się w SS 66 z 03/1999 roku.

W okresie działalności w Secret Service Michał Gołębiowski współpracował także z redakcją konsolowego pisma NEO, gdzie zajmował się głównie grami na Segę Saturn i konsole przenośne. W owym czasie oba periodyki tworzyli ci sami ludzie i wydawane były przez tego samego wydawcę (ProScript). W połowie 1998 roku redaktor naczelny NEO Marcin [Gulash] Górecki opuścił wraz z grupą redaktorów pismo i wkrótce sam stworzył własny konsolowy magazyn - NEO Plus. Miguel był jednym z niewielu redaktorów ze starego składu, którzy pozostali w NEO i współtworzyli go wraz z nowym składem. Obie redakcje, NEO i Secret Service, opuścił definitywnie wiosną 1999 roku.

Ostatnim prasowym przystankiem Michała [Miguela] Gołębiowskiego było czasopismo o konsolach przenośnych GBmore, prowadzone przez Annę [Anek] Gidyńską, w którym pisywał głównie newsy. Niestety, periodyk, który zadebiutował na początku 2003 roku, nie cieszył się zbyt dużą popularnością i zakończył byt po wydaniu czterech numerów. Próby jego kontynuacji w formie elektronicznej również nie powiodły się. Od tego czasu Michał Gołębiowski nie pojawił się już w żadnym papierowym magazynie o grach.

  

Spis artykułów: brakPowrót na stronę główną Powrót do spisu autorów Powrót na górę strony