Rafał Frąckiewicz, [Rif]

 

Rok urodzenia: 1977
Praca w pismach: Secret Service (1997-1998, 2001), Play (2003-2004)
Stanowisko: redaktor
Inne pseudonimy: brak

 

Rafał [Rif] Frąckiewicz Rafał [Rif] Frąckiewicz - autor tekstów, redaktor czasopism o grach, miłośnik Gwiezdnych Wojen. Debiutował w numerze 47 Secret Service tekstem o karciankach, osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen. W kolejnym numerze zainicjował kącik Star Wars, który następnie prowadził wspólnie z Leszkiem M. [LMK] Kujawskim. W jubileuszowym, pięćdziesiątym numerze Secret Service tak zostali razem z LMK opisani: "Rif i LMK - zgrany team wyjadaczy, bracia syjamscy. Gdy jeden ogląda Star Wars, drugi oblatuje nowy symulator. Potem opowiadają sobie wrażenia i zamieniają się rolami. Star Wars mogliby nakręcić od nowa... Z nami kontaktują się tylko wirtualnie przez Internet." Odszedł z redakcji jesienią 1998 roku (ostatni tekst w SS 62). Do prasy growej powrócił po kilku latach, najpierw ponownie do Secret Service (SS 89 z 4/2001 - SS 95 z 11/2001), a po jego upadku do Play'a (2003-2004).

W połowie lat 2000, po ukończeniu studiów Rafał Frąckiewicz rozpoczął pracę zawodową. W latach 2006-2007 był asystentem archeologiem w Irish Archeological Agence Ltd., pracując na odkrywkach archeologicznych i wykonując dokumentację badawczą. Od 2009 roku związany jest z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną, zajmując się m.in. koordynowaniem projektów unijnych, organizacją imprez, zlotów itd.

Rafał [Rif] Frąckiewicz jako Gwardzista Imperialny w 2005 roku Pasją życiową Rafała [Rifa] Frąckiewicza jest uniwersum Gwiezdnych Wojen. Od 2003 roku współtworzy portal Imperial City Online (www.starwars.pl), gdzie zajmuje się m.in. pisaniem newsów, recenzji gier i komiksów. Od 2009 roku organizuje zloty miłośników Gwiezdnych Wojen "StarForce". Pierwsza edycja zlotu otrzymała główną nagrodę w kategorii "Event" na Festiwalu Promocji Miast i Regionów "Złote formaty 2010". Jest również członkiem organizacji 501st Legion: Vader's Fist - grupy rekonstrukcyjnej o ogólnoświatowym zasięgu. Legitymuje się numerem identyfikacyjnym TR 1233 i posiada kostium Gwardzisty Imperialnego (Czerwonej Gwardii kanclerza, a potem imperatora Palpatine'a).

Rafał Frąckiewicz jest absolwentem politologii na Uniwersytecie w Bydgoszczy.

  

Spis artykułów: brakPowrót na stronę główną Powrót do spisu autorów Powrót na górę strony