Mirosław Domosud

 

Rok urodzenia: 1958
Praca w pismach: Świat Gier Komputerowych (1992-1993), Gambler (1993-1995)
Stanowisko: redaktor, redaktor naczelny (Świat Gier Komputerowych), z-ca redaktora naczelnego (Gambler)
Inne pseudonimy: Imć Redaktor, Imć Mutator

Mirosław Domosud w 1984 roku Mirosław Domosud - redaktor czasopism komputerowych i o grach, współtwórca Świata Gier Komputerowych i Gamblera. W prasie komputerowej pojawił się w połowie 1992 roku, debiutując w bydgoskim Amigowcu (nr 7/1992). Dwa numery później został już redaktorem naczelnym. Kiedy pod koniec 1992 roku w Wydawnictwie Alfin powstał pomysł stworzenia pisma o grach, misje poprowadzenia nowego periodyku powierzono właśnie Mirosławowi Domosudowi. Projekt wypalił i w grudniu 1992 roku światło dzienne ujrzał Świat Gier Komputerowych. Jednak już po trzech miesiącach, z powodu zbyt dużych opóźnień Mirosław Domosud został zwolniony, a jego miejsce zajął Piotr [Naczelnik] Pieńkowski.

Po odejściu ze Świata Gier Komputerowych Mirosław Domosud nawiązał współpracę z wydawnictwem Lupus z Warszawy. Efektem wspólnych wysiłków był nowy magazyn o grach Gambler, który pojawił się na rynku w grudniu 1993 roku. Mirosław Domosud współtworzył pismo przez prawie dwa lata (od numeru 0 do numeru 23), przez większą część czasu pełniąc funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Był również odpowiedzialny za wkładkę TeTe (czyli popularne "żółte strony"), gdzie czasami podpisywał się nickami Imć Redaktor lub Imć Mutator. Magazyn opuścił jesienią 1995 roku.

Pasją Mirosława Domosuda są szachy. Przez wiele lat, jako zawodnik lub sędzia brał udział w turniejach szachowych. Jest członkiem Polskiego Związku Szachowego.

 

Spis artykułów: brakPowrót na stronę główną Powrót do spisu autorów Powrót na górę strony