Zdzisław Borawski, [Topgun]

 

Rok urodzenia: 1980
Praca w pismach: Gambler (1998-1999), Secret Service (2000-2001), GameRanking (2005)
Stanowisko: redaktor
Inne pseudonimy: TopGun

 

Zdzisław [Topgun] Borawski Zdzisław [Topgun] Borawski - redaktor czasopism o grach, programista, pilot i instruktor szybowcowy. Specjalista od symulatorów lotniczych. Współpracował z kilkoma periodykami growymi. Pierwszym był Gambler, do którego pisał przez ponad rok (nr 58 z 9/1998 - nr 73 z 12/1999) aż do zamknięcia pisma. W Gamblerze, oprócz opisywania gier, prowadził kącik "Aeroklub Gamblera" na słynnych "żółtych stronach". Kolejny, dwuletni staż zaliczył w Secret Service (SS 77 z 3/2000 - SS 95 z 11/2001) i ponownie zakończył współpracę wraz z upadkiem tytułu. Po kilku latach nieobecności Topgun powrócił na jakiś czas do branży, publikując teksty w GameRanking (2005). Po tym epizodzie zakończył karierę recenzenta gier.

Logo NanoCode W 2003 Zdzisław Borawski założył i prowadzi do dzisiaj firmę programistyczną NanoCode. W początkowym okresie podstawowym zakresem działalności firmy było tworzenie aplikacji i gier w Javie (m.in. Kuchcik II, PLUM!, BANG!), z przeznaczeniem na urządzenia mobilne. Z czasem rozszerzono profil firmy o tworzenie stron internetowych, usługi hostingowe, a także projekty biznesowe (np. CRM - Customer Relationship Management/Systemy Zarządzania Klientami). Jednym ze sztandarowych produktów NanoCode jest eChronometraż, system rozliczeniowy dla aeroklubów i szkół lotniczych (wdrożony w Aeroklubie Warszawskim).

Zdzisław Borawski przy szybowcu Pasją życiową Zdzisław [Topguna] Borawskiego jest lotnictwo, a szczególnie szybownictwo. Latanie rozpoczął w wieku 17 lat, zdobywając wiedzę teroetyczną i praktyczną, pomocne przy opisywaniu symulatorów gier. Na przestrzeni lat należał do wielu aeroklubów i brał udział w wielu zawodach szybowcowych, niejednokrotnie z sukcesami. Sporadycznie pisywał też do prasy lotniczej (Przegląd Lotniczy Aviation Revue). Od 2010 roku jest członkiem Aeroklubu Warszawskiego, gdzie wdrożono jego aplikację rozliczeniową eChronometraż. W 2012 roku nabył uprawnienia instruktora szybowcowego i obecnie szkoli adeptów latania w Centralnej Szkole Szybowcowej w Lesznie. W środowisku pilotów nosi ksywkę Jezus.

 

Zdzisław Borawski absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego.

  

Spis artykułów: brak

Powrót na stronę główną Powrót do spisu autorów Powrót na górę strony