Rafał Belke, [RGB]

 

Praca w pismach: Computer Studio (1995-1996), Amiga Computer Studio (1996-2001), OPPM (1997-2001), Play (2002-2012), Komputer Świat GRY (2010)
Stanowisko: redaktor, redaktor merytoryczny (Play), redaktor naczelny (Amiga Computer Studio)
Inne pseudonimy: brak

 

Rafał Belke Rafał [RGB] Belke - redaktor pism o grach, redaktor naczelny magazynu Amiga Computer Studio, miłośnik komputerów Amiga. Pracę w prasie o grach rozpoczął w 1995 roku od redakcji Computer Studio, magazynu wydawanego przez firmę C.G.S. Marka Suchockiego. W piśmie właśnie nastąpił podział i postanowiono, że wydania specjalne poświęcone będą wyłącznie rodzinie Amigi. Jako wielki fan "przyjaciółki" Rafał z miejsca został redaktorem prowadzącym, a po zmianie nazwy periodyku na Amiga Computer Studio, od nr 5/1996 redaktorem naczelnym. Funkcję to piastował prawie do końca działalności pisma i tylko w dwóch ostatnich numerach zastąpił go Adam Bartniczak.

Rafał Belke w 1997 roku Rafał Belke był również odpowiedzialny za polską edycję miesięcznika Official UK PlayStation Magazine, którego polska nazwa brzmiała Oficjalny Polski PlayStation Magazyn (OPPM). W piśmie piastował funkcję z-cy redaktora naczelnego, a także przekładał teksty z języka angielskiego.

W latach 2000, po odejściu z C.G.S. Rafał [RGB] Belke związał się z magazynem growym Play, wydawanym przez Axel Springer Polska. W zespole Play'a przepracował 10 lat, aż do samego upadku pisma w 2012 roku. W międzyczasie współpracował też z innymi redakcjami. Wspomagał inny tytuł Axela - Komputer Świat GRY, redagował rubrykę komputerową w tygodniku Przekrój, pisał do internetowego wydania Dziennika.pl, a po roku 2010 jego artykuły zamieszczał serwis internetowy Gamezilla.

 

Galeria:

Redakcja Amiga Computer Studio w 1996 roku - pierwszy z lewej Rafał Belke Rafał Belke współtworzył w 1997 r. polską edycję OPPM
  

Spis artykułów: brakPowrót na stronę główną Powrót do spisu autorów Powrót na górę strony