Linki

 

Poniżej linki do stron prowadzonych przez miłośników retro prasy i retro grania. Większość z nich posiada własne działy downloadu, gdzie można ściągać skanych starych pism, albo odnośniki do takowych stron/serwerów. Warto zwrócić uwagę na fora dyskusyjne, będące skarbnicą wiedzy na temat historii polskiej prasy growej, a takżem bazarem sprzedaży / wymiany archiwalnych numerów.

 
Archive.org

Archive.org - olbrzymia biblioteka książek, filmów, programów i muzyki, a także starych pism komputerowych. Można tu znaleźć wiele "rodzynków" z lat 80-90 ubiegłego wieku, jak Crash, Byte, Amstrad Action, Sinclair User czy polski Gambler.

Atari Online.pl

Atari Online.pl - witryna zrzeszająca miłośników komputerów Atari. Oprócz pokaźnej bazy emulatorów, gier i dem strona może się pochwalić sporą kolekcją skanów starych czasopism, głównie o Atari, ale nie tylko.

Amiga Magazine Rack

Amiga Magazine Rack - angielskojęzyczna baza czasopism poświęconych komputerom Amiga. Spis roczników, zawartości pism, zdjęcia, okładki, skany.

Bomb Jack

Bomb Jack - fanpage gry Bomb Jack. To, co przyciągnie fanów prasy growej, to bardzo duża baza magazynów poświęconych komputerom firmy Commodore. Można tu znaleźć stare (z lat 80- i 90-tych), znane tytuły, jak Commodore Power/Play, Ahoy!, Amiga Action czy Amiga CD32 Gamer.

fsgk.pl

fsgk.pl - strona skupiająca sympatyków Świata Gier Komputerowych. Znajdziecie tu opisy filmów, seriali, gier i książek, działa też forum. Samemu periodykowi poświęcony jest dział "Legenda", zawierający kilkuczęściową historię Świata Gier Komputerowych oraz wywiad z byłym redaktorem naczelnym czasopisma - Piotrem Pieńkowskim.

Magazine-PDF.com

Magazine-PDF.com - angielskojęzyczna strona oferująca czasopisma do ściągnięcia w formacie PDF. W dziale prasy o grach można znaleźć takie tytuły, jak Retro Gamer, PC Pilot czy Playmania. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie kolejkowanie z powodu nadmiaru chętnych na pobieranie za free. Można problem obejść, ale trzeba zapłacić.

Retroreaders.firmowo.net - forum zastępcze

Retroreaders.firmowo.net - forum zastępcze, uruchomione w miejsce oficjalnego, zamkniętego w grudniu 2014 r. forum Retroreaders - strony miłośników prasy komputerowej retro. Obecnie nieaktywne.

Retroreaders - Biblioteka Klasyki Komputerowej

Retroreaders - Biblioteka Klasyki Komputerowej - strona założona przez miłośników starej prasy komputerowej, książek i zinów. Mimo, iż nie jest aktualizowana od 2012 roku, dysponuje dużą biblioteką skanów starych czasopism, w tym wszystkich ważniejszych tytułów growych. Obecnie nieaktywna.

Stare e-gry

Stare e-gry - serwis poświęcony archiwalnym grom na 8-, 16-bitowce, PC i konsole. Na uwagę zasługuje duża baza tytułów, emulatorów, trainerów, kodów itd. Jest także dział "Czasopisma" z pokaźną ilością starych tytułów prasowych do ściągnięcia, zarówno o grach, jak i komputerach i IT.

Taki sobie katalog zamkniętych czasopism komputerowych

Taki sobie katalog zamkniętych czasopism komputerowych - megapotężna baza czasopism komputerowych, w tym growych, stworzona przez erda. Mnóstwo informacji, setki miniaturek okładek, linki do skanów itp. Szkoda, że od kilku lat strona nie jest już uzupełniana.

Try2Emu

Try2Emu - polski serwis o emulatorach - strona poświęcona emulacji i retrogamingowi. Interesującą częścią serwisu jest zakładka "Redux", zawierająca kolekcję starych czasopism komputerowych po liftingu. Jakość odnowionych numerów Bajtka, Komputera czy IKS-a jest nieporównywalnie lepsza od skanów.

Powrót na stronę główną